شماره تماس در ساعات اداری: ۸۹ ۴۸ ۴۶ ۴۴ – ۰۲۱ | ۰۴۰۴ ۱۴۴ – ۰۹۳۵

آیدی تلگرام پشتیانی در ساعات غیر اداری: poshtibansite@

افزایش تاثیر بک لینک | تیم بک لینک وب

افزایش تاثیر بک لینک

قبل از شروع بحث لازم است یادآوری کنم که گوگل توجه ویژه ای به لینک های سایت شما داشته و با توجه به تاثیر آن بر رتبه بندی نتایج جستجو جریمه های زیادی را نیز برای اسپمرها در نظر گرفته است. به همین منظور در لینک سازی سایت خود به موارد زیر دقت کنید. باید تعادلی منطقی میان تعداد لینک های فالو و نوفالو برقرار باشد، بطور طبیعی نزدیک به ۴۰ درصد لینک ها به سایت شما نوفالو خواهند بود.

از کسب یا خرید تعداد زیادی بک لینک در بازه زمانی کوتاه (مثلا یک ماه) پرهیز کنید. اینکه یک سایت کوچک با نزدیک به ۳۰ بک لینک در طول یک ماه ۴۰ تا ۱۰۰ لینک جدید دریافت کند میتواند زنگ خطری برای الگوریتم پنگوئن و جریمه سایت شما توسط گوگل باشد. استفاده بیش از حد کلمه ای مشخص در متن لینک، یکی دیگر از معیارهای
الگوریتم پنگوئن است. بعنوان مثال اگر بیش از ۶۰ درصد لینک های ورودی به سایت شما با یک عبارت مشخص مانند “خرید بک لینک” یا “سئو سایت” باشد. جایگاه شما برای این عبارت به جای بهبود با کاهش نیز مواجه خواهد شد.
لینک سازی برای سایت را تنها محدود به صفحه اصلی نکنید و لینک سازی برای صفحات داخلی را فراموش نکنید. این کار علاوه بر دسترسی سریع تر کاربران به اطلاعات، موجب جلب اعتماد گوگل و پیشرفت کلی سایت خواهد شد.

تاثیر انکر تکست یا متن لینک شده
همه به خوبی میدانند که لینک های مناسب به سایت میتوانند موجب بهبود جایگاه شما در نتایج گوگل باشند ولی این بهبود جایگاه برای چه عبارت یا کلمه ای خواهد بود؟ گوگل چگونه تشخیص میدهد که وجود این لینک موجب بهبود رتبه سایت شما در عبارتی خاص میشود؟
فرض کنید سایت شما ۱۰۰ لینک ورودی مناسب داشته باشد، این لینک ها بر روی عبارت “خرید بک لینک” جایگاه شما را ارتقا میدهند یا عبارت “سئو سایت” و یا هردو؟ شاید فکر کنید که موضوع و زمینه کاری سایت لینک دهنده تعیین کننده این مسئله باشد که تا حدی میتوان با آن موافق بود ولی مهمترین بخش برای موتورهای جستجو انکر تکست یا متن لینک شده می باشد.

Anchor Text در واقع عبارتی است که به سایت شما لینک شده است. ساده ترین مثال برای انکر تکست نامناسب استفاده از کلماتی مانند “اینجا”، “منبع” یا “کلیک کنید” هستند. اگر سایت شما ۱۰۰ بک لینک با کیفیت دریافت کند که همگی بر روی عبارت “کلیک کنید” قرار گرفته اند جایگاه شما در نتایج گوگل برای این عبارت بهبود چشم گیری خواهد داشت!
در نتیجه بهترین گزینه برای متن یک لینک به سایت، کلمه کلیدی هدف شماست؛

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *