شماره تماس در ساعات اداری: ۸۹ ۴۸ ۴۶ ۴۴ – ۰۲۱ | ۰۴۰۴ ۱۴۴ – ۰۹۳۵

آیدی تلگرام پشتیانی در ساعات غیر اداری: poshtibansite@

کد نوفالو در بک لینک چیست؟

کد نوفالو در بک لینک چیست؟

برای درک کد نوفالو (nofollow) بهتر است ابتدا نحوه تعیین اعتبار یک صفحه توسط موتورهای جستجو را بدانیم. اگر شما سایتی دارید که صفحه اصلی آن به ۱۰ صفحه داخلی از سایت شما و ۵ صفحه از سایتهای دیگر لینک شده است، شما مجموعا ۱۵ لینک خروجی دارید. زمانیکه سایت دیگری به صفحه اصلی شما لینک دهد به آن لینک ورودی میگوییم. اگر فرض کنیم که شما ۳۰ لینک ورودی به صفحه اصلی خود دارید در مجموع ۴۵ لینک در ارتباط با صفحه اصلی شما هستند.

موتورهای جستجو زمان بررسی صفحه اصلی شما تمام این ۴۵ لینک را بررسی کرده و با توجه به اعتبار این صفحات (پیج آتوریتی و عوامل سئو) رتبه سایت شما را محاسبه میکنند. همین شرایط برای سایتهای در ارتباط با شما وجود دارد و یک رابطه دو طرفه را تشکیل میدهد مگر اینکه شما با استفاده از کد nofollow راه ارتباطی را مسدود کنید.

کد نوفالو (nofollow) | بک لینک وب

کد نوفالو چیست؟
نوفالو یک کد بصورت “rel=”nofollow  است که در کد لینک های سایت شما قرار میگیرد. بک لینک نوفالو به موتورهای جستجو نشان میدهد که نباید به دنبال این لینک بروند. در واقع شما با استفاده از کد نوفالو (nofollow) به موتورهای جستجو خبر میدهید که این لینک نباید در محاسبه رتبه سایت شما وارد شود ولی با این کار همچنان اجازه ایندکس این صفحات را به موتورهای جستجو میدهید.

چرا از کد نوفالو استفاده کنیم؟
جلوگیری از تکراری شدن محتوا: اگر شما دو بک لینک متفاوت در صفحه خود به یک صفحه داخلی یا خارجی دارید که دارای anchor text (متن لینک شده) متفاوت هستند بهتر است با استفاده از کد “rel=”nofollow یکی از آنها را نادیده بگیرید.

جلوگیری از اسپمرها: اگر صفحات شما از یک سایت اسپم بک لینک گرفته اند و یا در بخش نظرات سایت شما بک لینک های نامناسب و اسپم قرار میدهند با استفاده از کد نوفالو  میتوانید تاثیر آنها را در رتبه سایت خود از بین ببرید.

جلوگیری از کاهش اعتبار شما: شما بک لینک های مناسبی را از سایتهای دیگر دریافت میکنید ولی بخش زیادی از اعتبار بدست آمده را به سایتهایی که به آنها لینک مستقیم داده اید میبخشید. استفاده از کد نوفالو برای بک لینکهایتان، این مشکل را تا حد زیادی حل میکند.

بررسی نوفالو بودن لینک
گاهی اوقات بهتر است که چند بک لینک به صورت nofollow در صفحات شما موجود باشد تا گوگل بپذیرد که لینک های سایت شما طبیعی هستند. برای بررسی نوفالو  بودن لینک ها در یک سایت میتوانید در سورس کد آنها کلمه nofollow را جستجو کنید برای این کار در مرورگر فایرفاکس از Ctrl+U و در مرورگر گوگل کروم با راست کلیک کردن روی صفحه و انتخاب گزینه view page source میتوانید به سورس کد دسترسی یابید.

بررسی نوفالو بودن لینک | بک لینک وب

راه ساده تر استفاده از افزونه‌های اختصاصی در مرورگرهای فایرفاکس یا گوگل کروم است. برای این کار در قسمت جستجوی افزونه‌های این دو مرورگر عبارت nofollow را وارد کرده و افزونه‌ مرتبط با آن را دانلود و نصب نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *