شماره تماس در ساعات اداری: ۸۹ ۴۸ ۴۶ ۴۴ – ۰۲۱ | ۰۴۰۴ ۱۴۴ – ۰۹۳۵

آیدی تلگرام پشتیانی در ساعات غیر اداری: poshtibansite@

اعتبار دامنه | دامین اتوریتی

اعتبار دامنه

به جای اینکه به ارزش تک تک صفحات وب سایت توجه کنیم ارزش صفحه اصلی را به عنوان ارزش کل وب سایت می سنجیم. که معمولا ارزش آن با عناوینی مثل Domain Authority و یا اعتبار صفحه اصلی نمایش داده می شوند. رتبه صفحه به وسیله گوگل محاسبه می گردد و این اندازه گیری بر پایه ی تعداد و کیفیت بک لینک هایی است که به صفحه اصلی وب سایت می شود. این رتبه بندی از ۱ تا ۱۰ است که ۱۰ بالاترین نمره ای است که می توان گرفت. ما می توانیم از رتبه صفحه اصلی به میزان قوی بودن سایت پی ببریم.

با وجود اینکه این روش فقط رتبه ی یک صفحه از سایت را به ما می دهد اما متد خوبی برای ارزیابی رتبه کل سایت است چرا که لینک ها اغلب به صفحه اصلی داده می شوند و سپس به صفحات داخلی جریان می یابد. در اینجا باید گفت که ابزار رتبه بندی صفحه Toolbar PageRank و رتبه بندی حقیقی گوگل باهم متفاوت اند.

ایزار رتبه بندی که با نصب آن در مرور گر و یا استفاده از پلاگین plug-in/extension ایجاد می شود هر سه الی ۴ ماه یک بار توسط گوگل بروز رسانی می شود و متفاوت از رتبه بندی حقیقی گوگل است که با استفاده از الگوریتم هایی سریعا بروز می شوند. به همین دلیل رتبه ای که شما در ابزار Toolbar” PageRank ” مشاهده می کنید قدیمی است و بروز رسانی نشده است به همین دلیل است که رتبه سایت های جدید را صفر نمایش می دهد.

اعتبار دامنه به وسیله Moz محاسبه می شود و نمره آن از صفر تا ۱۰۰ است. که ۱۰۰ بالاترین نمره است. اعتبار دامنه پیش بینی می کند که دامنه در نتایج جستجو چقدر موثر بوده است.این نیز در کنار رتبه بندی صفحه کمک می کند تا بفهمیم چقدر دامنه مان قوی است.

در بک لینک سازی توجه به اعتبار سایت مسئله مهمی است چرا که شما می خواهید از سایتی بک لینک بگیرید که معتبر باشد. اگر لینکی که شما می گیرید از یک دامنه قوی باشد باعث افزایش اعتبار سایت شما نیز می شود چرا که برای گوگل مشخص می شود که شما سایت خوبی هستید و ارزش رتبه خوبی را دارید. برای مثال، رتبه صفحه سایت CNN ، ۲۰ است و اعتبار صفحه آن ۹۳ است خیلی از وب سایت ها به این سایت لینک می دهند چرا که سایت معتبری است و محتوای باکیفیتی دارد و از آنجا که سایت CNN به سایت های ضعیف لینک نمی دهد بنابراین اگر سایتی از او بک لینک بگیرد نشانگر این است که حتما آن هم سایت خوبی است.

ابزار اندازه گیری قدرت دامنه
PageRank extension for Chrome (برای مرورگر chrome)
MozBar برای اندازه گیری اعتبار صفحه
Google Toolbar for PageRank  برای internet explorer

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *